Reverzní osmóza - Demos 404

Demos 404 - Osmoza reverzní
Výkon 10 l/h
Výkon [l/h]:10
Množstevní jednotka:ks
11.904,00 Kč
Cena bez DPH
14.403,84 Kč
Cena s DPH
Objednací číslo:
1102.40410
Získáte:
71 Bodů
  • Detailní popis

Přístroje na výrobu demineralizované vody DEMOS 402DEMOS 404 (kvalita demineralizované vody je větší než kvalita vody destilované) pracují na principu reverzní osmózy bez nutnosti připojení elektrické energie a bez větších nároků na obsluhu.

Využití:

  • nástrojárny (např. pro drátové řezačky)
  • laboratoře
  • lékárny
  • akvaristika
  • fotolaboratoře
  • atd.


Princip:
Nejprve je pomocí filtru voda zbavena mechanických nečistot. Odtud je vedena přes uhlíkový filtr, kde je zbavena volného chlóru. Tento stupeň je předúpravní. Dále je voda vedena do pouzdra modulu, kde dochází k odsolení. Minimální odsolení je 96%. Proces reverzní osmozy zajišťuje polopropustná membrána modulového typu. Použité membrány zajišťují velmi vysokou kvalitu a poměrně dlouhou životnost.

Typy membrán: FILMATEC, PATRIOT, APPLIED, OSMONICS (USA). Minimální odsolení vinutého modulu je zaručeno z 96% při životnosti 1 až 3 roky. Při trvalém provozu je odstraňováno bakteriální oživení až z 97%.

DEMOS 404 je navíc oproti přístroji DEMOS 402 vybaven dočišťovacím stupněm se směsí silně kyselého katexu (OH+) a silně bazického anexu (OH-). Ionexové náplně jsou vzájemně propojeny. Náplně jsou nasypány v rozebíratelných pouzdrech, která jsou pro tento účel speciálně vyvinuta. Tato pouzdra mají tu výhodu, že jsou lehce rozebíratelná a jejich výměna je velmi jednoduchá. Proces dočišťování zajišťuje stálou vysokou čistotu s vodivostí pod hustotu 1μs.cm-1.

Poznámka: Zařízení DEMOS 402 a 404 se vyrábějí s různými výkony (3, 5, 7 ... litrů za hodinu). Na výkon přístroje má velký vliv teplota a tlak vody. Tyto hodnoty jsou uvedeny při konstantní teplotě 25°C a tlaku 5 atm. Při nižších teplotách a tlaku je úměrný i výkon vynutého modulu.

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail