MP1520 - Vazy horní končetiny

MP1520 - Vazy horní končetiny

Objednací číslo: 4003.MP1520

40 704,40 Kč s DPH 33 640,00 Kč bez DPH

ks

Nákupem získáte 471 Bodů
Víc než nákup. Získáváte servis a odborné poradenství. Zeptejte se, které produkty a jejich kombinace doporučujeme přesně vám.

Tento trojrozměrně tištěný exemplář znázorňuje celou kostru a vazy horní končetiny od ramenního pletence až po ruku. U ramenního pletence jsou viditelné vazy obepínající klíční kost a lopatku (akromioklavikulární, korakoklavikulární, korakoakromiální) a také horní příčný lopatkový vaz obepínající zářez na lopatce. Model zobrazuje malou část nadhřebenového svalového bříška a šlachy pro ukázku průchodu svalu hluboko do korakoakromiálního vazu, který je klinicky velmi významnou anatomickou oblastí. Šlacha podlopatkového svalu je mírně ohnutá pro zobrazení přední částí pouzdra glenohumerálního kloubu a dále model zobrazuje šlachy dlouhé hlavy trojhlavého svalu pažního, velkého oblého svalu a nejširšího zádového svalu obklopující pouzdro a proximální část pažní kosti. Šlacha dlouhé hlavy dvouhlavého svalu pažního je viditelná uvnitř intertuberkulární drážky a je vsazená do horního glenohumerálního kloubního pouzdra, které vede k supraglenoidní uzlině.

Pouzdro loketního kloubu je rozříznuto pro zobrazení kloubního povrchu distální části pažní kosti, proximální části vřetenní kosti a proximální části loketní kosti. Model obsahuje jak loketní, tak vřetenní přilehlé vazy, stejně jako prstencový vaz vřetenní kosti. Distálně od kloubního pouzdra se nachází šlachovitá vložka dvojhlavého svalu pažního, která vchází do dorzální části radiálního hrbolku. Distálně od vnitrokostní membrány se nacházejí dlaňové a dorzální vazy zápěstního kloubu (včetně radiálních a loketních přilehlých vazů, dlaňového a dorzálního radiokarpálního a ulnokarpálního vazu, ligamentum pisohamatum, ligamentum pisometacarpale, ligamentum carpi radiatum, dlaňových a dorzálních carpometakarpálních vazů). Ruka a všechny její prsty obsahují matakarpofalangeální a interfalangeální kloubní pouzdra s přilehlými vazy (volární vazy); kloubní pouzdra jsou dorzálně otevřená pro pozorování kloubních spojení mezi jednotlivými částmi. Model obsahuje koncové části šlach povrchového a hlubokého ohýbače prstů pro ukázku jejich vsazení do základové části středního a distálního článku prstu a také šlachu dlouhého ohýbače palce vcházející do základové části koncového článku prvního prstu.

MP1520

MP1520 - Vazy horní končetiny

40.704,40 Kč s DPH Pouze na objednání

ks