MP1910 - Povrch chodidla a povrchový řez nártem

MP1910 - Povrch chodidla a povrchový řez nártem

Objednací číslo: 4003.MP1910

29 632,90 Kč s DPH 24 490,00 Kč bez DPH

ks

Nákupem získáte 343 Bodů
Víc než nákup. Získáváte servis a odborné poradenství. Zeptejte se, které produkty a jejich kombinace doporučujeme přesně vám.

Tento 3D vytištěný model chodidla ukazuje povrch chodidla a disekci nártu.

Přední část chodidlové aponeurózy je na modelu odstraněna. Plantární povrch je odkryt do první vrstvy svalstva. Počátek plantární aponeurózy je na modelu ponechán spolu s připojením ke čtvrté nártní kosti. M. flexor digitorium brevis překrývá m. flexor digitorum longus, je však stále viditelný spolu s musculi lumbricales při pouzdru pro ohýbač. Povrchové větvení vnitřních a vnějších plantárních nervů vidíme na okrajích krátkého ohýbače prstů. Na okrajích disekce můžeme nalézt ohýbač a flexor palce spolu s vnitřními a vnějšími úpony krátkého ohýbače palce vedoucí k sezamským kůstkám na obou stranách dlouhého ohýbače palce.

Pokožka na hřbetu chodidla byla odstraněna pro ukázku dorzální fascie a dělení šlach chodidla. Dorzální fascie je ve spodní části odstraněna pro ukázku krátkého natahovače palce, šlach krátkého natahovače prstů, dlouhého natahovače prstů a dorzálních mezikostních svalů.

Na vrchním konci modelu vidíme holenní a lýtkovou kost spojené mezikostní membránou. Dále lze pozorovat svaly spolu s Achillovou šlachou, zadní holenní tepny a žíly a povrchní fibulární a holenní nerv v horizontálním řezu.

MP1910

MP1910 - Povrch chodidla a povrchový řez nártem

29.632,90 Kč s DPH Pouze na objednání

ks