Jeiotech - Výhody OF4-V série

Výhody pokročilého typu s nucenou konvekcí ve srovnání se standardním typem

Jeiotech výhody Advanced modelu

Od roku 2022, kdy firma JEIO TECH uvedla na trh horkovzdušnou sušárnu řady OF4 patří tento jejich výrobek celosvětově k nejprodávanějším produktům. Programovatelný model má jasnou oblast aplikací. Vyhledávají ho převážně uživatelé, kteří vyžadují změny teplot v průběhu času a ne dlouhodobě stabilní jednu pevnou teplotu.
Nicméně je řada uživatelů, kteří se ptají na rozdíl mezi standardním a Advanced modelem. Proto prozkoumáme podrobněji různé jejich možnosti a funkce.
Jak můžete vidět v názvech modelů OF4 (OF4-V, OF4-S) jsou použita písmena V a S. „V“ znamená „Pokročilý typ“ a „S“ znamená „Standardní typ“.

Vynikající přehlednost a snadné ovládání pomocí 5palcové dotykové obrazovky

Ovládací panel s dotykovou obrazovkou byl jedním z hlavních vylepšení u nových Advanced modelů OF4. Jedná se o širokoúhlý 5palcový displej, který intuitivně poskytuje všechny potřebné informace o přístroji. Standard typy přístrojů jsou vybaveny 3,5palcovým dotykovým displejem, který je však dostatečně pohodlný a přehledný.
blog-2

Technologie optimalizace rychlosti ventilátoru

Advanced modely disponují Opti-flowTM, tj. funkcí pro flexibilní a optimální nastavení rychlosti ventilátoru podle typu zpracovávaného vzorku a potřebných testovacích podmínek. Funkce také umožňuje, aby sušárny fungovaly nejen jako sušárny s ventilátorem tj. Nucenou  cirkulací, ale i jako sušárny s přirozenou cirkulací.

blog-3

Při sušení lehkých a jemných vzorků, které mohou prášit, můžete zvolit pro rychlost ventilátoru buď úroveň Opti-flowTM 1 nebo Opti-flowTM 3. Nastavení úrovně Opti-flowTM 1 však může snížit rovnoměrnost vnitřní teploty. Pokud tedy potřebujete podmínky, při kterých je důležitá homogenita teploty v komoře, doporučuje se Opti-flowTM úroveň 3.

blog-4

Pohodlná správa dat

Typ OF4-Advanced dokáže automaticky uložit až 54 souborů po dobu 1 měsíce, pokud není vypnuto napájení ve vnitřní paměti. Vnitřní paměť je omezena počtem 54 souborů po jejím naplnění se začnou přepisovat nejstarší data novými. Pro bezpečné ukládání proto můžete data zkopírovat na USB paměť.

blog-5

Všech 54 uložených souborů můžete zkontrolovat v “General Settings -> Data” a klepnutím na ikonu USB exportovat data jako na obrázku níže.

Data

Pohodlná kontrola událostí a grafu.

Model OF4 Advanced umožňuje uživatelům na první pohled kontrolovat graf v reálném čase spolu s událostmi a alarmy, takže lze snadno a intuitivně sledovat průběh testu.

Kontrola události a grafu


Jakmile zapnete Advanced model, aktivuje se tlačítko události a tlačítko grafu a současně se zobrazí událost (žlutá čára)/výstraha (červená čára), PV/SV. Zobrazení se přesune, jakmile kliknete na tlačítko události nebo tlačítko grafu jako na obrázku níže.

Kromě toho se automaticky zaznamenává 36 posledních událostí (Advanced model) a 12 posledních událostí (standardní model), jako jsou chyby a otevření nebo zavření dveří, což uživatelům pomáhá získat zpětnou vazbu k výsledkům experimentů. Vnitřní paměť je omezena počtem 36 událostí po jejím naplnění se začnou přepisovat nejstarší data novými.

blog-8

Rychlost nárůstu teploty.

Model OF4 Advanced má funkci pro ochranu vzorků nebo přístroje před náhlým nárůstem teploty pomocí nastavení rychlosti zvyšování teploty. Graf ukazuje experimentální test, který měří samovznícení vzorku při zvýšení teploty o 1℃. Úprava rychlosti zvyšování teploty umožňuje uživateli zaznamenávat přesnější změny teploty.

Nárůst teploty

Srovnávací tabulka modelu Advanced(V) a Standard(S)

Zdroj: JeioTech